Size bir telefon kadar yakınız.
0 532 735 81 17

Airfel klima servis

Airfel klima servis

Airfel klima servis, Klima servisi, insanoğlunun faydalandığı en önemli eşya diyebilir miyiz? Elektrik kesintileri ve arıza olmadığı durumlarda gerçekten muazzam fayda sağladığı aşikardır. Evlerde ve İş yerleri ofislerde kullanılan bu klimalar, beklenmedik durumlarda ve zaman içerisinde deformasyon geçirerek elektronik yada mekanik arıza çıkartabiliyor.

Yetkili klima servisi yada özel klima servislerine bakımları mutlaka yaptırın. Servis, garanti, teknik, yedek parça, onarım ve tüm bakım işlemlerinde güvenilir marka ve servisleri tercih edin. Tüm klima ve ürünleriniz ne kadar da servis garantisinde olması demek bakımı ihmal etmemiz anlamına gelmez. Klimanızın ömrünü uzatmak için yapmanız gerekenler,

Zamanında servis bakımı, Elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi, kaçak akım rölesi, çalıştırma zaman aralığı, yedek parça ve işçiliğin doğru kullanımı, orjinal yedek parça seçimi. Bu yukarıda belirtilen ana kriterlere uyulursa, klimanız kolay kolay arıza vermesi düşünülemez. Sağlıklı bir hayat için evlerde, işyerlerinde kullanılan klimaların en az günde bir veye iki kez filtre temizliği yapılması uygundur. Solunum yollarını doğrudan etkileyen hava, tozlu ve pis yerlerde insan sağlığını olumsuz şekilde etkiler.

Her türlü soru görüş ve önerileriniz için EKOL Teknik Servisi arayabilirsiniz.Klimalarda en çok hava filtrelerinin bakımının yapılması müşterilerden istenir. Bunun yanın da periyodik olarak firma yetkili servisince yapılması gereken kontroller bulunmaktadır.

Hava Filtresinin Bakımı

Hava filtresi ön panel üzerindeki yuvaya yerleştirilmiştir. Panelin altındaki tutamaktan aşağı doğru çekildiğinde rahatlıkla çıkabilir. Temizlendikten sonra aynı şekilde yerine takılır.
Temizlikten başka bakıma ihtiyaç göstermez. Filtre 15 günde bir temizlenmelidir.
Filtre temizlenmediği taktirde hava sirkülasyonu engelleneceğinden evaporatör yüzeyi karlaşır ve soğutma verimi düşer.

Airfel klima servis, Filtreleme ile ilgili dikkat edilmesi gereken maddeleri aşağıda belirtildiği gibidir.
Hava Akımını Destekleyen Filtrelerin Temizlenmesi

İlk önce kapağı aşağıya doğru çekip çıkartmalı ve içinde bulunan hava akımını destekleyen filtreleri sökmelisiniz.
İşlemden sonra filtreleri elektrikli süpürge yardımı ile tozlardan arındırmanız gerekmektedir. Airfel klima servis,
Ardından bu bölgeyi musluğun altında kısa bir süre beklettikten sonra temizlik işlemlerini bitirebilirsiniz.
Kurutma evresinde dikkat etmeniz gereken 2 nokta vardır;
Birincisi güneşte, ikincisi asılarak kurutulma yapılmamalıdır.”

Airfel klima servis